Onze collectie schittert in internationale musea

Drie belangrijke kunstwerken uit onze collectie verhuizen tijdelijk naar prestigieuze musea in het buitenland. ‘De kunstkamer van Cornelis van der Geest’, het Zilveren sierstel uit Rubens’ eigen collectie en het ‘Zelfportret’ van Anthony van Dyck zijn binnenkort te bewonderen in respectievelijk het Kunsthistorisches Museum in Wenen, het Victoria & Albert Museum in Londen en het Palazzo Ducale in Genua.

Onze collectie schittert in internationale musea

Van het Prado naar het Kunsthistorisches Museum

De Kunstkamer van Cornelis van der Geest’ (1628) van Antwerps schilder Willem van Haecht (1593-1637) is één van de pronkstukken uit de collectie van het Rubenshuis. Dit Vlaams Topstuk was de voorbije twee jaren te zien in de vaste opstelling van het Museo del Prado in Madrid. 

Vanaf eind januari is het meesterwerk dé publiekstrekker van de tentoonstelling ‘Dealing in Splendour. A History of the European Art Market’ in het Liechtenstein Garden Palace in Wenen (30/01-06/04/26). Daarna is het te bewonderen in de permanente opstelling van het Kunsthistorisches Museum in Wenen. 

Willem van Haecht, De kunstkamer van Cornelis van der Geest, 1628, Collectie Stad Antwerpen, Rubenshuis, publiek domein

Victoria & Albertmuseum in Londen

Een ander Vlaams Topstuk is het rijkelijk versierde Zilveren sierstel (1635-1636) uit Rubens’ privécollectie. Dit sterk staaltje vakmanschap uit de 17de-eeuwse Antwerpse zilversmeedkunst is eind januari te zien op de Brafa Art Fair in Brussel.

Vanaf eind maart is het te zien in het Victoria & Albert Museum in Londen, wereldwijd een van de belangrijkste musea voor de toegepaste kunsten uit de westerse kunstgeschiedenis.

Palazzo Ducale in Genua

Een klein maar bijzonder schilderij uit de collectie is het ‘Zelfportret’ (1616-1617) van Anthony van Dyck (1599-1641). Dit schilderij is sinds de heropening van het Rubenshuis te zien in Rubens Experience. 

Het verhuist in maart naar de grote expo ‘Van Dyck the European: The Journey of a Genius from Antwerp to Genoa and London’ (21/03-19/07/26) in het Palazzo Ducale in Genua. Daar wordt het portret getoond als één van de topstukken van de tentoonstelling.

Anthony van Dyck, Zelfportret, 1616-1617, Collectie Stad Antwerpen, Rubenshuis, publiek domein
background newsletter section